• ایمیل: info@HesabNegaran.com

  • تلفن : 88718042 - 88552034-021

فرایند کاری حساب نگاران


شناسایی نیاز مشتریان

اولین گام در ارایه خدمات خوب به مشتری، بررسی و تحلیل نیازهای او است.

برنامه ریزی

بدون شک ارایه خدمات حسابداری و مالی، بدون برنامه ریزی دقیق و ارتباط صحیح و موثر با کارفرما مقدور نیست.

اجرای پروژه

اجرای سریع و دقیق پروژه های حسابداری و مالی یکی از مهم ترین نکات مورد نظر حساب نگاران است

ارایه گزارش

همیشه پایان پروژه های مالی و حسابداری یا مشاوره مالیاتی می تواند با ارایه یک گزارش خوب همراه باشد.

خدمات مالی و حسابداری- آموزش- مشاوره مالیاتی- نرم افزار سپیدار

کاهش نرخ مالیات بر درآمد مشاغل

کاهش نرخ مالیات بر درآمد مشاغل

رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور از کاهش نرخ ماليات بر درآمد اشخاص حقيقي از جمله صاحبان مشاغل در راستاي اصلاح قانون ماليات‌هاي مستقيم خبرداد.

 سيد کامل تقوي نژاد با بيان اينکه يکي از رويکردهاي اصلاحيه قانون ماليات‌هاي مستقيم ساده‌سازي نرخ‌ها بوده‌ است، گفت: اين تغييرات در بخش ماليات بر ارث، ماليات تمبر، ماليات حقوق، ماليات اجاره املاک و ماليات بر درآمد اشخاص حقيقي است.وی در خصوص معافيت پايه اشخاص حقيقي (صاحبان مشاغل) توضيح داد: اشخاص حقيقي مي‌توانند سالانه از يک معافيت پايه استفاده کنند که ميزان آن برابر با معافيت حقوق است و هر سال در قانون بودجه مشخص مي‌شود. بديهي است اگر درآمد اشخاص حقيقي بيش از اين ميزان باشد ماليات آن طبق نرخ ماده ۱۳۱ قانون محاسبه مي‌شود.رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه در اصلاحيه قانون ماليات‌هاي مستقيم که از سال ۹۵ اجرايي مي‌شود، به منظور رعايت حقوق موديان و ايجاد فضاي رقابتي، نرخ‌هاي مالياتي اشخاص حقيقي (ماده ۱۳۱ قانون) کاهش يافته است، اظهارداشت: در قانون فعلي اين نرخ‌ها در ۵ طبقه از ۱۵درصد تا ۳۵درصد تقسيم بندي شده که در قانون جديد به ۳طبقه از ۱۵درصد تا ۲۵درصد کاهش يافته‌است؛ بدين صورت که در طبقه اول درآمد تا ۳ ميليون تومان با نرخ ۱۵درصد محاسبه مي‌شد که در قانون جديد درآمد تا ۵۰ ميليون تومان با نرخ ۱۵درصد محاسبه مي‌شود.وي ادامه داد: در طبقه دوم قانون فعلي درآمد از ۳ تا ۱۰ ميليون تومان با نرخ ۲۰ درصد محاسبه مي‌شد که در قانون جديد درآمد تا ۱۰۰ ميليون تومان نسبت با مازاد ۵۰ميليون تومان با نرخ ۲۰ درصد محاسبه مي‌شود. به عبارتي محاسبات ماليات در دو طبقه اصلاحيه قانون با تمام ۴ طبقه قانون فعلي مطابقت مي‌کند.تقوي نژاد تصريح کرد: در طبقه سوم نيز نسبت به مازاد ۱۰۰ميليون تومان درآمد به نرخ ۲۵ درصد محاسبه مي‌شود که اين نرخ در قانون فعلي ۳۵درصد است.معاون وزیر اقتصاد همچنين از اضافه شدن يک تبصره به ماده ۱۳۱ به عنوان يکي از مشوق‌هاي اصلاحيه قانون ماليات‌هاي مستقيم خبرداد و تصريح‌کرد: براساس اين تبصره به ازاي هر ۱۰درصد افزايش درآمد ابرازي مشمول ماليات نسبت به سال گذشته، يک واحد درصد حداکثر تا ۵ درصد از نرخ ماليات بر درآمد اشخاص حقيقي کسر مي‌شود.رئيس کل سازمان امور مالياتي کشور با بيان اينکه برخورداري از تمام اين معافيت‌ها منوط به ارائه اظهارنامه مالياتي و پرداخت به‌موقع ماليات است، خاطرنشان‌کرد: اگر فردي در موعد مقرر اظهارنامه مالياتي خود را ارائه نکند ضمن اينکه نمي‌تواند از معافيت‌ها و تسهيلاتي که در قانون پيش‌بيني شده استفاده کند، به هر ميزان درآمدي که کسب مي‌کند ماليات تعلق مي‌گيرد و مشمول جريمه نيز مي‌شود.

 

 

 

 

معرفی نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم آسیا محصول همکاران سیستم


جهت دانلود دموی آنلاین نرم افزار سپیدار سیستم  اینجا را کلیک نمایید.

 

 

 

 

تازه های حسابداری


آخرین اخبار مربوط به حسابداری، حسابرسی، اداره دارایی و مالیات و دنیای اقتصاد را از بخش اخبار حساب نگاران دنبال کنید

تدریس نرم‌افزار سپیدار همکاران سیستم در مدارس فنی‌ و حرفه‌ای سراسر کشور

نرم‌افزار سپیدار همکاران سیستم از آغاز سال تحصیلی جاری به عنوان بخشی از محتوای آموزشی کتاب‌های درسی دوره‌ی دوم متوسطه به دانش‌آموزان رشته‌ی حسابداری تدریس می‌شود.

ادامه مطلب
تکالیف تازه مودیان برای ارسال صورت معاملات فصلی از مهرماه ۱۳۹۵
با عنایت به صدور آیین‌نامه اجرایی تبصره (۳) ماده (۱۶۹) اصلاحیه موصوف به شماره ۴۶۳۷۸/۳۹۴۹/۲۰۰/ص مورخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ که طی بخشنامه شماره ۲۰۰/۹۵/۲۲ مورخ .۱۳۹۵/۰۳/۳۱ ابلاغ گردیده، تغییراتی در تکالیف ارسال فهرست معاملات و نیز مودیان مشمول بالاخص از ابتدای مهرماه ۱۳۹۵ به بعد به عمل آمده است.
ادامه مطلب
مالیات 4 درصدی برای وارد کنندگان

اقتصاد > بازرگانی - به گفته مظفر علیخانی، معاون فنی و خدمات بازرگانی اتاق ایران، سازمان امور مالیاتی پیشنهاد افزایش مالیات را مطرح کرده درحالیکه اتاق مخالفت خود را با این تصمیم اعلام کرده است.

ادامه مطلب
میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق سال 95

طبق بخشنامه ابلاغ شده در تاریخ 26 خرداد 1395، میزان معافیت مالیات بر درآمد حقوق سال 95 به امور مالیاتی شهر و استان تهران و هم چنین ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ شد. مبلغ 15 میلیون و شش صد هزار تومان در سال معاف از پرداخت مالیات می باشد. 

ادامه مطلب